Digitální média jsou čím dál tím větší součástí všedních dní doma i ve škole, technologická zařízení jsou výkonnější a levnější. Zacházení s digitálními médii patří v dnešní době k základním dovednostem, stejně tak jako čtení, psaní a počítání. Aby děti zacházely s médii zodpovědným, kritickým a tvůrčím způsobem, je třeba jim poskytnout doprovodnou mediální výchovu.

Uvědomujeme si, že v současném, digitálním světě děti od útlého věku tráví velké množství svého času s digitálními zařízeními. Jako jakákoliv jiná činnost i konzumace mediálních a mediovaných obsahů vyžaduje jisté kompetence. Ty však často nejsou samozřejmostí, a proto jsme ve spolupráci se společností C&A pro rodiče a děti vytvořili přehledného průvodce, jak děti seznamovat s digitálními technologiemi adekvátně k jejich věku. V průvodci https://www.c-and-a.com/…ost najdete rady, jak zajistit bezpečnost dítěte na internetu, tipy na internetové stránky, které jsou vůči dětem vstřícné a nabízejí bezpečný obsah, či doporučení, jak organicky začlenit digitální technologie do chodu rodiny.