Co potřebuje dítě do školky

  • pohodlné oblečení do třídy – bez šlí, sponek apod. (tričko, tepláky, holčičky popř. sukýnku na gumu, zástěrku) – malujeme, cvičíme, zpíváme, hrajeme si na koberci, stolujeme, sami se svlékáme a oblékáme při použití toalety atd.
  • klasické bačkory (zcela nepřípustné jsou pantofle, či obuv typu Crocs)
  • náhradní oděv do pytlíku v šatně – spodní prádlo, ponožky, tričko (pro případ polití při stravování, kreslení, eventuálně pomočení)
  • oblečení a obuv na pobyt venku – na sport, do pískoviště – takový, který si dítě může ušpinit, cítí se v něm dobře a nemusí si dělat starosti; školní zahradu využíváme k pobytu venku (s ohledem na počasí) v každém ročním období.
  • v letním období pokrývku hlavy (případně brýle proti slunci)
  • pyžamo 
  • pláštěnka
  • kartáček na zuby, zubní pastu (kelímky a ručníky jsou ve školce)

Všechny věci by měly být řádně podepsány (např. fixou na textil), předejdete tak jejich záměně či ztrátě! Doporučujeme všem rodičům, aby svému dítěti uzavřeli úrazové pojištění a nedávali dětem do školky žádné cenné ani zbytečné věci. Kvalitních hraček je ve školce dostatek. Pouze v době adaptace mohou mít děti vlastního menšího plyšáka.